Rólam

Az ételek, a főzés, a családi étkezések számomra mindig is sokat jelentettek, de a táplálkozás igazi jelentőségét csak később ismertem meg az egyetemi tanulmányaim alatt. Azóta igyekszem a táplálkozástudomány minden szegmensét megismerni és a munkámban felhasználni.

Szakmai önéletrajzom

2006-ban kezdtem táplálkozástudományi tanulmányaimat a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán. 2010-ben diplomáztam, mint dietetikus. 2012-ben szereztem meg az okleveles táplálkozástudományi szakember (MSc) végzettséget. Szakdolgozatomat és diplomamunkámat mesterséges tápláláshoz kapcsolódó témában írtam.

Egyetemi éveim alatt tanítottam demonstrátorként, kutatásokat végeztem a ketogén diétával kapcsolatban, 2008-ban és 2009-ben Köztársasági Ösztöndíjat nyertem, valamint 2011-ben felkerültem a Semmelweis Egyetem Kiválósági Listájára.

Az Országos Onkológiai Intézetben kezdtem szakmai tapasztalataimat fejleszteni a diploma megszerzése után, ahol három évig dolgoztam sebészeti, sugár- és kemoterápiás részlegeken. Egy többszakmás munkacsoport kialakításában vettem részt sebész kollégákkal együtt, amely során egy speciális műtét előtti felkészítő programot dolgoztunk ki.

2012-ben nyertem a Magyar Mesterséges Táplálási Társaság pályázatán, és részt vehettem egy egyhetes mesterséges táplálással kapcsolatos képzésen Gödöllőn (20th ESPEN Course of Clinical Nutrition and Metabolic Care), ahol még inkább elköteleződtem a tanulás, az új ismeretek és az új kapcsolatok felé.

2017-ben fitoterapeuta végzettséget szereztem az Állami Egészségügyi Ellátó Központban.

2018-ban angol egészségügyi szaktolmács végezettséget szereztem a Semmelweis Egyetemen. Angol és magyar nyelven vállalok dietetikai és fitoterápia szolgáltatást.

Jelenleg doktori tanulmányaimat végzem a Testnevelési Egyetemen, kutatási területem a nutrigenomika és sport kapcsolata.


Rendszeresen végzek egészségnapokon szaktanácsadást. Tapasztalatom van egyéni és csoportos táplálkozási tanácsadásban, valamint személyes étrendek összeállításában. Egészségfejlesztő programokat, műhelyeket és előadásokat tartok, mert hiszem, hogy a megfelelő táplálkozás kialakítása minden élethelyzetben szükséges és hasznos.


Érdeklődési területem középpontjában a bélflóra, az egészségmegőrzés és a betegségek dietoterápiája van, de emellett foglalkozom sporttáplálkozással és mesterséges táplálással is.


Hiszem, tapasztaltam és vallom, hogy a személyre szabott táplálkozással sokat lehet javítani a szervezet állapotán és az életminőségén.


Tudományos munkáim

Az egész életen át tartó tanulást fontosnak tartom, melynek részét képezi a legújabb tudományos eredmények ismerete és bépítése a dietetikai szolgáltatásomba.


Az alábbi tudományos munkák elkészültében vettem részt:


  1. A vitaminok és nyomelemek onkológiai alkalmazása. KLINIKAI ONKOLÓGIA 2020;7(2):158–164. (2020)
  2. Táplálásterápia daganatos betegségekben. Magyar Életmód Orvostani Társaság II. Kongresszusa, Kecskemét (2020)
  3. Vastagbéldaganat kialakulásának rizikótényezői: a bélmikrobiom, a környezeti és genetikai tényezők kapcsolata. ÚJ DIÉTA: A MAGYAR DIETETIKUSOK LAPJA (2001-) 4:(26) pp. 28-32. (2017)
  4. Nutritional Genomics Profile Based Personalized Sport Nutrition. World Academy of Science, Engineering and Technology, International Journal of Sport and Health Sciences Vol:4, No:6, 2017 (2017)
  5. Az ACE-gén polimorfizmus vérnyomással és sporttáplálkozással kapcsolatos vonatkozásai. HYPERTONIA ÉS NEPHROLOGIA 21:(S2) pp. 40-41. (2017)
  6. Nutrigenomika és Nutrigenetika alkalmazásának sportdietetikai vonatkozású lehetőségei. ÚJ DIÉTA: A MAGYAR DIETETIKUSOK LAPJA (2001-) 26:(1) pp. 20-23. (2017)
  7. A rezveratrol terápiás lehetősége és a multidiszciplináris munkacsoport fontossága a daganatos betegek kezelésében. ÚJ DIÉTA: A MAGYAR DIETETIKUSOK LAPJA (2001-) 25:(1) pp. 21-24. (2016)
  8. Az angiotenzin-konvertáló enzim (ACE) génváltozatainak sportélettani vonatkozásai és hatása a magas vérnyomásra. ÚJ DIÉTA: A MAGYAR DIETETIKUSOK LAPJA (2001-) 24:(5) pp. 7-9. (2015)
  9. A vérnyomást befolyásoló genetikai tényezők diagnosztikája és a magas vérnyomás genetikai rizikófaktorai. HYPERTONIA ÉS NEPHROLOGIA 19:(6) pp. 252-256. (2015)
  10. Role of genetic variations of angiotensin converting enzyme in modulation of blood pressure, body composition and dietary requirements in athletes involved in different sports. CARDIOLOGIA CROATICA 10:(9-10) p. 244. (2015)
  11. Burgonyaételek alkalmazhatóságának vizsgálata ketogén diétában. Magyar Táplálkozástudományi Társaság XXXIV. Vándorgyűlése, Székesfehérvár (2009)